Dyrekcja przedszkola

mgr Hanna Sowińskamgr Hanna Sowińska – Dyrektor Inspiracji

Ponad 30-letnie doświadczenie w pracy pedagogicznej

 

Drodzy Rodzice,
Gdybyśmy my – dorośli, bardziej dziwili się światu, a zdziwienie to byłoby połączone z podziwem dla wszystkiego, co nas otacza, o ileż łatwiej byłoby nam żyć. Tymczasem w naszym świecie – świecie „dużych”, przyzwyczajamy się do świata jako takiego. Pozbawiamy się wtedy czegoś bardzo istotnego, co mówiło nam, że życie jest wielką zagadką. „Mały” się stale dziwi. „Dlaczego?” „Skąd?” „Gdzie?” Niezliczona ilość pytań, na które my – dorośli nie zawsze mamy czas i ochotę odpowiadać. Znacie zapewne z dzieciństwa bajkę o nowych szatach cesarza . Cesarz chodził kompletnie nagi i nikt z dorosłych nie odważył się tego mu powiedzieć . Dopiero małe dziecko krzyknęło, że cesarz jest nagi. Bardzo odważne dziecko.

W naszym Przedszkolu i Szkole będziemy dokładać wszelkich starań, aby dzieci, które Państwo nam powierzycie, były odważne. Aby miały okazję przeżyć, poczuć i doświadczyć tego wszystkiego, co wywoła w nich zdziwienie. Stwarzać więc będziemy takie sytuacje dydaktyczno – wychowawcze, które będą wydobywać z dzieci pasję odkrywczą. Pokażemy im, że droga do wiedzy może być pasjonująca, radosna i twórcza. Chcemy, aby w naszym Przedszkolu i Szkole, dzieci miały okazję do odkrywania w sobie własnych talentów. Inspiracją dla tych poszukiwań będzie nasz innowacyjny PROJEKT INSPIRACJA oraz bogata oferta zajęć dodatkowych. Mamy nadzieję, że emocje, które towarzyszyć będą dzieciom podczas rozsupływania kolejnych węzłów zagadki, jaką jest życie i świat, będą fascynujące. W drodze tej będą dzieciom towarzyszyć nauczyciele, pedagodzy, terapeuci, trenerzy oraz wszyscy pracownicy INSPIRACJI. Połączą oni w sobie młodzieńczy zapał i świeżość pomysłów oraz doświadczenie i mądrość, którą daje wieloletni kontakt i praca z dziećmi. Pragniemy, aby nasza Szkoła i Przedszkole miały ten specyficzny klimat , który sprawia, że mały człowiek będzie przychodził tu z przyjemnością i zaciekawieniem. Zdajemy sobie sprawę z tego, że powierzą nam Państwo swój najcenniejszy skarb – Wasze dziecko.

Dlatego zachęcamy Was do współpracy. Zachęcamy abyśmy wspólnie przeżywali radości dzieci, wspierali je w przydarzających się czasem trudnościach. Wasz dotychczasowy trud, włożony w wychowywanie dzieci, dał im z pewnością dobre korzenie. W naszym Przedszkolu i Szkole chcemy dzieciom dać również skrzydła. Na zakończenie trochę słów o moich kompetencjach: 29 lat pracy jako pedagog, terapeuta, koordynator i wychowawca dzieci i młodzieży. Ukończyłam Akademię Muzyczną im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy z tytułem magistra sztuki, studia podyplomowe – Filozofia z Etyką na Uniwersytecie im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, oraz studia podyplomowe z zakresu Polityki i Zarządzania Oświatą na Uniwersytecie Warszawskim. Ponadto ukończyłam kurs kwalifikacyjny przygotowujący do prowadzenia zajęć z wychowania do życia w rodzinie, a także kurs trenera muzykoterapeuty. W swej wieloletniej pracy pedagogiczno – wychowawczej pracowałam z dziećmi w przedszkolu, szkole podstawowej i w gimnazjum. Wiele satysfakcji zawodowej, a także czysto ludzkiej – dała mi praca z dziećmi o szczególnych potrzebach edukacyjnych w szkołach integracyjnych.
Wielokrotnie doceniono moją pracę nauczyciela i wychowawcy. Nagrody i wyróżnienia, otrzymywane wielokrotnie podczas lat pracy, są potwierdzeniem mojego zaangażowania w nauczanie i wspieranie dzieci i młodzieży.

Dziedziny wiedzy, które są mi bliskie to muzyka, etyka i filozofia. Energią do działania napełniają mnie moje liczne pasje, m.in. podróże i żeglarstwo. Jestem szczęśliwą mamą dwóch synów, i żoną – myślę, że szczęśliwego mężczyzny.

Do zobaczenia w INSPIRACJI!
Hanna Sowińska

mgr Małgorzata Nowak Dyrektor Przedszkola

17 letnie doświadczenie w pracy pedagogicznej

 

Drodzy Rodzice !

 

Z wielką radością przyjęłam zaproszenie do współtworzenia pierwszego w Polsce przedszkola o profilu filozoficzno-etycznym, kształtującego kreatywności u dzieci. Miejsca przyjaznego, w którym każdy mały człowiek traktowany jest wyjątkowo!

Od wielu lat jestem nauczycielem wychowania przedszkolnego, pracowałam zarówno w placówkach państwowych jak i niepublicznych, we wszystkich grupach wiekowych. Praca z dziećmi i dla dzieci jest zawsze ogromną radością, inspiracją i daje wiele satysfakcji.

Wykształcenie pedagogiczne zdobyłam na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Ukończyłam tam studia licencjackie na kierunku Pedagogika oraz uzyskałam tytuł magistra z zakresu Psychopedagogiki. W tym samym czasie ukończyłam studium Ekonomii i Organizacji Przedsiębiorstw oraz Techniki Prac Biurowych. Następnie podjęłam studia podyplomowe na kierunku Wychowanie Przedszkolne w Gdańskiej Wyższej Szkole Humanistycznej. Wiedzę z zakresu zarządzania i organizacji ugruntowałam na kursie kwalifikacyjnym dla oświatowej kadry kierowniczej w Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie. Swoje kwalifikacje poszerzyłam studiując podyplomowo Edukację Wczesnoszkolną. W 2015 r uzyskałam tytuł nauczyciela mianowanego i jestem w trakcie stażu na nauczyciela dyplomowanego.

W 2003 roku objęłam stanowisko dyrektora w nowopowstającym Polsko-Angielskim Przedszkolu Artystycznym „Akadero”. Zajmowałam się tworzeniem tej placówki, dbałam o jej rozwój i prestiż.

Za jedno z największych osiągnięć, docenieniających moją pracy pedagogiczną, uważam zdobycie I miejsca i prestiżowego tytułu „Dyrektor Roku 2011” w konkursie organizowanym przez Instytut Raabe pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej w kategorii „Rodzice w przedszkolu – metody i formy współpracy”.

Od 2012 r pracuję w Niepublicznym Przedszkolu Inspiracja. Myślę, że moja wiedza, doświadczenie i umiejętności są zauważalne w działaniach naszej placówki. Dokładam wszelkich starań, by dzieci rozpoczynające edukację w Inspiracji, czuły się otoczone opieką serdecznej, wykwalifikowanej kadry, by traktowały to miejsce jak drugi dom, by mogły odkrywać tutaj swoje pasje i mieć jak najlepsze warunki do zabawy i nauki. Dbam o codzienną harmonię w Przedszkolu, bo tylko w takim miejscu budzi się ufność rodziców i radość dzieci z wzajemnego przebywania ze sobą oraz ich chęć do własnych poszukiwań.

 

Prywatnie interesuję się psychologią, pedagogiką i medycyną. Bardzo lubię ludzi i każde spotkanie z nimi jest dla mnie fantastycznym doświadczeniem. Jestem mężatką i mam 20 letniego syna.

Wierzę, że życie człowieka znaczy coś tylko wtedy, gdy dzięki niemu życie innych staje się piękniejsze, pogodne i wartościowe. Mam nadzieję, że w INSPIRACJI zrealizuje się wiele z moich zawodowych marzeń. Serdecznie zapraszam do nas wszystkie dzieci, by przez życie szły z UŚMIECHEM!

Małgorzata Nowak